Co nám pomáhá překonávat těžké životní zkoušky?

To jsou otázky, které jsem si začala sama sobě nedávno klást. Proč? Protože jsem v těchto situacích byla ve svém životě velmi často a zvládla je.
Mám komplikovaný vztah s rodiči a sestrou. Jsem dvakrát rozvedená, matka 5 synů, kteří mají 3 otce, za posledních 7 let jsem se 7krát stěhovala do 3 různých měst. To byste do mě asi neřekli, je to tak?
Zažila jsem i těžké soudní procesy ohledně svěření mých 2 prostředních synů do péče otce, i když jsem velmi toužila je mít u sebe a z mně neznámých důvodů se to nepodařilo. A také nečekaný a velmi bolestivý rozchod po početí mého nejmladšího syna.

Co mě tedy vede tímto vším úspěšně projít?
Dlouho jsem se nad tím zamýšlela a došla k tomu, že u mě je to zodpovědnost a vděčnost za život, který jsem dostala od mých rodičů.
Přitom jsem zažívala chvíle, kdy to tak nebylo…nechtěla jsem už žít….

Co mě tedy pomohlo? Co mě nastartovalo?

Mým hlavním motorem byla touha najít své životní poslání, od mala jsem silně cítila, že mohu být velmi prospěšná druhým lidem.
A ano, je to tak. Díky všem dosud úspěšně zvládnutým zkouškám jsem se přesvědčila o tom, že moje vnitřní síla, hlavně ta psychická, je obrovská a já mohu být průvodkyní dalším osobám na jejich cestě v momentě, kdy ztrácejí pevnou půdu pod nohama a ztrácí i víru a naději. V těchto procesech cítím obrovskou podporu a silný vnitřní klid a nadhled.

Dalším smyslem mého života a moc mě to baví, je vášeň vést mé syny tak, aby byli dobře připraveni do života, dokázali být samostatní, nezávislí a šťastní navzdory všem jejich životním zkouškám, ať jsou jakkoliv těžké a v tom jim být jako jejich matka živoucím příkladem. V těžkých situacích se na mě synové s důvěrou obracejí a trávíme spoustu času společným povídáním. Moc mě to těší a vážím si toho.
Učím je, aby dokázali přijmout a milovat sami sebe se vším, co k nim patří, i když se jim spousta jejich vlastností nelíbí.
Aby v každém člověku, byť s ním zažili náročné situace, viděli i to hezké, čím je daný člověk obohatil a posunul zase o kus dál na jejich životní cestě. Aby uměli děkovat i za tyto zkušenosti.

Mojí třetí vášní, která mě žene mým životem dál, je hledání stále větší radosti z naplněného partnerského soužití. Jako dospívající dívka jsem si naivně myslela, že když najdu toho pravého muže, budu s ním mít automaticky nádherné partnerství na celý život. Byla jsem však velmi zaskočena, že to tak není a že můj vyvolený nemá ani touhu být šťastný a naplněný ve vztahu se mnou. Že se mnou a našimi syny netráví společný čas. Velmi to bolelo, ale já se nevzdala a hledala dál. Byl to dlouhý a bolavý proces, trval neuvěřitelných 20 let, ale stálo to za to.
Nyní se mohu pyšnit tím, že mám po svém boku muže, který pracuje na sobě, je zodpovědný, nezávislý, spolehlivý, učí se pracovat na našem partnerském vztahu a je nám spolu hezky. Zažívám dvojnásobnou radost ze sdílené radosti, poloviční starost při sdílení starostí, vzájemnou podporu, oporu, bytí v hloubce beze slov, plynutí mimo čas a prostor, propojení duší.

Za toto jsem si obrovsky vděčná…našla jsem si svoji vlastní hodnotu.

Chcete také zažívat toto naplnění?
Jsem připravena nabídnout vám svoji pomoc, pakliže jste rozhodnuti projít hlubokou změnou ve vašem životě. Jsem tady pro vás.